29 de maio de 2014

Circuito Benxamin. Xogos Escolares na Coruña

José Miguel Guevara e Jia Lin Song empataron á cabeza do circuito na categoría benxamin. Por colexios o mellor foi o María Barbeito, seguido polo Santa María do Mar e o María Pita.


1 José Miguel Guevara Silve  MARIA BARBEITO 13
2 Jia Lin Song COMPAÑIA 13
3 Oscar Nuñez Mayo      MARIA PITA 12
4 Rubén Lesta Fraga  MARIA BARBEITO 11,5
5 Nicolás Fraga SANTA MARIA DEL MAR 10,5
6 Javier Carrión  SANTA MARIA 10
7 José Manuel Arando Pinaya      WENCESLAO FF 9,5
8 Yare Brea Espinosa    MARIA BARBEITO 9,5
9 Antia Salgado Sanclaudio    MARIA PITA 9
10 Lucas Vilas Vilas   MARIA BARBEITO 9
11 Mario Castro Pérez  MARIA BARBEITO 8
12 Daniel Mariño Díaz  MARIA PITA 8
13 Sofía Scaniello Corredoira MARIA PITA 7,5
14 Jia Hong Song 6,5
15 Sara Salgado Sanclaudio       MARIA PITA 6
16 Alejandro Salas Vázquez     MARIA PITA 6
17 Martín Freijeiro Lema   MARIA BARBEITO 6
18 Iván Pérez Vázquez MARIA PITA 6
19 Iñigo Mazaira COMPAÑIA 6
20 Noa García Muñoz Prieto ESCLAVAS 5,5
21 Vera García-Muñoz Prieto      ESCLAVAS 5,5
22 Noa Antelo  MARIA BARBEITO 5,5
23 Lara Quintáns Sanmartin  WENCESLAO FF 5,5
24 Hugo Gutierrez Arias MARIA BARBEITO 5,5
25 Rodrígo Pérez Búa  EUSEBIO DA GUARDA 5
26 María Rodriguez Ramos COMPAÑÍA DE MARIA 5
27 Pablo Martínez Fernández   WENCESLAO FF 4
28 Kareem Barghouti  MARIA PITA 4
29 Pablo Sanz 4
30 Jacobo Taboada Esteban COMPAÑÍA DE MARIA 3
31 Alejandro Taboada Esteban COMPAÑIA 3
32 Pablo Ymia 3
33 Eduardo Álvarez 3
34 Victor Centeno Moro SANTA MARIA DEL MAR 2,5
35 Samuel Domínguez MARIA PITA 2,5
36 Miguel Doval Doval SANTA MARIA DEL MAR 2
37 Hugo Frade Pérez COMPAÑIA 2
38 Mª Luz Pose Reinoso FERNANDEZ LATORRE 1,5
39 Roi Lopez 1

Circuito Alevín. Xogos Escolares na Coruña.

Marcos Martínez e Damián Bardanca empataron nos primeiros postos do circuito alevín. O desempate favoreceu a Marcos Martínez.
Por colexios o mellor dos colexios foi o María Barbeito, seguido polo Wenceslao Fernández Flórez e o Compañía de María






1 Marcos Martínez Fernández WENCESLAO FF 14
2 Damián Bardanca Rodríguez  MARIA BARBEITO 14
3 Pablo Rodriguez Ramos COMPAÑIA 12
4 Daniel Roibás Fernández MARIA BARBEITO 11,5
5 David Varela Doval  MARIA BARBEITO 9
6 Alejandro Pena Rodríguez WENCESLAO FF 9
7 Paula Sánchez Gracia  MARIA PITA 9
8 Mario Guerra Castelo  MARIA PITA 9
9 Manuel Oliveira Quiñoy  MARIA BARBEITO 8
10 Antonio de la Iglesia          COMPAÑIA 7,5
11 Paulo López SANTA MARIA DEL MAR 7
12 Carlos Sánchez Ares  MARIA PITA 6
13 Artai Massó Fernández  MARIA PITA 6
14 Fidel Germán Vázquez SANTA MARIA DEL MAR 6
15 Javier Arcay COMPAÑIA 4,5
16 Angel Domínguez Martínez  WENCESLAO FF 4
17 Adrián Sines Fernández  CONCEPCION ARENAL 4
18 Diego Brandón Pardo  MARIA PITA 4
19 Pablo Salas   CONCEPCION ARENAL 3
20 Nahuel Ferreira Escobar  CONCEPCION ARENAL 2,5
21 Pablo Salas CONCEPCION ARENAL 2
22 Lucia Pereiro Durán  MARIA PITA 1
23 Noa Benito   COMPAÑIA 1







25 de maio de 2014

Javier Carrión gañou o Torneo Benxamín do Ágora

1 Javier Carrión,     4 6.0 10.5 10.0
2 Jia Lin Song,     4 5.0 9.0 10.0
3 Daniel Mariño Díaz,     3 4.5 9.5 9.0
4 Nicolás Fraga,     3 4.0 9.5 8.0
5 José Miguel Guevara Silve,     3 4.0 8.5 8.0
6 Óscar Nuñez Mayo,     3 3.5 8.5 6.0
7 Yare Brea Espinosa,     3 3.5 7.0 7.0
8 José Manuel Arando Pinaya,     2.5 5.5 10.5 7.5
9 Lucas Vilas Vilas,     2.5 4.0 9.0 7.5
10 Sofía Scaniello Corredoir,     2.5 4.0 8.5 6.5
11 Iván Pérez Vázquez,     2.5 3.0 6.0 6.5
12 Antia Salgado Sanclaudio,     2 5.5 10.5 6.0
13 Rubén Lesta Fraga,     2 4.5 8.5 5.0
14 Martín Freijeiro Lema,     2 4.5 8.5 4.0
15 Jia Hong Song,     2 4.5 8.0 6.0
16 Mario Castro Pérez,     2 3.0 5.5 4.0
17 Hugo Gutierrez Arias,     1.5 4.0 7.5 3.5
18 Noa Antelo,     1.5 3.5 9.0 4.5
19 Lara Quintáns Sanmartin,     1.5 3.5 7.5 3.5
20 Alejandro Salas,     1.5 2.5 6.0 2.0
21 Sara Salgado Sanclaudio,     1.5 2.0 4.5 2.5
22 Kareem Barghouti,     1 5.5 10.0 4.0
23 María Rodríguez,     1 4.0 7.5 2.0
24 Pablo Sanz,     1 3.5 9.0 2.5
25 Vera García Muñoz,     1 3.0 6.0 2.0
26 Noa García Muñoz,     0.5 4.0 7.5 1.5
27 Samuel Domínguez Francos,     0.5 3.0 6.5 0.5
28 Pablo Martínez Fernández,     0.5 3.0 5.5 0.5

Marcos Martínez gañou o Torneo Alevín do Ágora

1 Marcos Martínez,     4 4.0 9.0 10.0
2 Mario Guerra Castelo,     3 5.0 10.0 9.0
3 Paula Sánchez Gracia,     3 5.0 10.0 7.0
4 Damián Bardanca Rodríguez,     3 5.0 8.0 8.0
5 David Varela Doval,     3 4.0 7.0 6.0
6 Antonio de la Iglesia,     2 5.0 11.0 7.0
7 Paulo Lopez,     2 4.0 9.0 6.0
8 Alejandro Pena Rodríguez,     2 4.0 8.0 6.0
9 Pablo Rodriguez,     2 3.0 7.0 5.0
10 Fidel G Vazquez,     2 3.0 7.0 4.0
11 Artai Massó Fernández,     2 2.0 7.0 3.0
12 Diego Brandón Pardo,     1 4.0 8.0 3.0
13 Manuel Oliveira Quiñoy,     1 4.0 7.0 3.0
14 Carlos Sánchez Ares,     1 4.0 7.0 2.0
15 Daniel Roibás Fernández,     1 3.0 5.0 1.0
16 Noa Benito,     0 4.0 8.0 0.0

Torneo do Día da Ciencia

Marcos Martínez acadou o triunfo no Torneo Sub14 do Día da Ciencia.
Pablo Rodríguez foi segundo e  Segio Pousada terceiro.
Tras deles quedaron clasificados Alberto Suárez, Pablo Martínez e Gido Grifagi.

22 de maio de 2014

Torneo no Ágora

O venres 23 teremos o peche dos torneos do curso escolar 2013-2014.
Será ás 18,00 no Ágora.
Poden participar todos os apuntados este curso nos Xogos Escolares da Coruña.
Un torneo con partidas a cinco minutos e logo un agasallo para todos os participantes ás 19,30.

7 de maio de 2014

Torneo do Día da Ciencia

TORNEO DO DIA DA CIENCIA NA RUA
SABADO 10 DE MAIO
Parque de Santa Margarita, nos soportais da Casa das Ciencias
16,30 - 18,30 aprox.

Os menores de 14 anos xogaran nunha soa categoría.

Clasificación dos Xogos Escolares na Coruña

Publicamos a clasificación da combinada dos Xogos Escolares.

Hai 23 xogadores mais que non aparecen nestas listas por non ter entregada a folla de inscripción debidamente cuberta.

Quedan dúas probas mais válidas para o circuito. Lembarmos que puntúan as tres probas de mellor resultado para cada xogador.
CIRCUITO BENXAMIN



1 José Miguel Guevara Silve  MARIA BARBEITO 10
2 Rubén Lesta Fraga  MARIA BARBEITO 9,5
3 Oscar Nuñez Mayo      MARIA PITA 9
4 Nicolás Fraga SANTA MARIA DEL MAR 7,5
5 José Manuel Arando Pinaya      WENCESLAO FF 7
6 Antia Salgado Sanclaudio    MARIA PITA 7
7 Yare Brea Espinosa    MARIA BARBEITO 6,5
8 Lucas Vilas Vilas   MARIA BARBEITO 6,5
9 Mario Castro Pérez  MARIA BARBEITO 6
10 Noa García Muñoz Prieto ESCLAVAS 4,5
11 Vera García-Muñoz Prieto      ESCLAVAS 4,5
12 Rodrígo Pérez Búa  EUSEBIO DA GUARDA 4,5
13 Daniel Mariño Díaz  MARIA PITA 5
14 Sofía Scaniello Corredoira MARIA PITA 5
15 Sara Salgado Sanclaudio       MARIA PITA 4,5
16 Alejandro Salas Vázquez     MARIA PITA 4,5
17 Pablo Martínez Fernández   WENCESLAO FF 4
18 Martín Freijeiro Lema   MARIA BARBEITO 4
19 Noa Antelo  MARIA BARBEITO 4
20 Lara Quintáns Sanmartin  WENCESLAO FF 4
21 María Rodriguez Ramos COMPAÑÍA DE MARIA 4
22 Hugo Gutierrez Arias MARIA BARBEITO 4
23 Iván Pérez Vázquez MARIA PITA 3,5
24 Jacobo Taboada Esteban COMPAÑÍA DE MARIA 3
25 Kareem Barghouti  MARIA PITA 3
26 Alejandro Taboada Esteban COMPAÑIA 3
27 Victor Centeno Moro SANTA MARIA DEL MAR 2,5
28 Miguel Doval Doval SANTA MARIA DEL MAR 2
29 Samuel Domínguez Varela  MARIA PITA 2
30 Hugo Frade Pérez COMPAÑIA 2
31 Mª Luz Pose Reinoso FERNANDEZ LATORRE 1,5
CIRCUITO ALEVIN


1 Damián Bardanca Rodríguez  MARIA BARBEITO 14
2 Marcos Martínez Fernández WENCESLAO FF 10
3 Daniel Roibás Fernández MARIA BARBEITO 11,5
4 David Varela Doval  MARIA BARBEITO 8
5 Pablo Rodriguez Ramos COMPAÑIA 8
6 Manuel Oliveira Quiñoy  MARIA BARBEITO 7
7 Alejandro Pena Rodríguez WENCESLAO FF 7
8 Paula Sánchez Gracia  MARIA PITA 6
9 Mario Guerra Castelo  MARIA PITA 6
10 Carlos Sánchez Ares  MARIA PITA 5
11 Angel Domínguez Martínez  WENCESLAO FF 4
12 Adrián Sines Fernández  CONCEPCION ARENAL 4
13 Artai Massó Fernández  MARIA PITA 4
14 Pablo Salas   CONCEPCION ARENAL 3
15 Diego Brandón Pardo  MARIA PITA 3
16 Nahuel Ferreira Escobar  CONCEPCION ARENAL 2,5
17 Pablo Salas CONCEPCION ARENAL 2
18 Lucia Pereiro Durán  MARIA PITA 1


Resultados do Torneo Alevín de Abril

Daniel Roibás, do María Barbeito logrou o primeiro posto no torneo de abril en categoría benxamín.

1 Daniel Roibás Fernández,  5.5 11.5 18.5 20.0
2 Damián Bardanca Rodríguez, 5 12.5 21.0 16.0
3 Marcos Martínez,  4 11.0 15.5 14.0
4 Alejandro Pena Rodríguez,  3.5 12.5 20.0 14.0
5 Fidel Germán Vazquez,  3 15.5 23.5 15.0
6 Mario Guerra Castelo, 3 12.0 19.5 13.0
7 Paulo Lopez,  3 12.0 17.5 11.0
8 David Varela Doval,  3 10.5 15.0 8.0
9 Diego Brandón Pardo, 3 9.5 16.0 10.0
10 Pablo Rodriguez, 3 8.0 13.5 6.0
11 Antonipo de la Iglesia, 2 12.0 16.5 7.0
12 Paula Sánchez Gracia, 2 11.5 19.0 6.0
13 Artai Massó Fernández,  2 11.0 17.0 6.0
14 Carlos Sánchez Ares, 2 10.5 15.0 9.0
15 Javier Arcay, 2 10.0 15.5 6.0
16 Noa Benito,  1 10.0 14.5 2.0
17 Lucia Pereiro Durán, 0 5.0 5.0 0.0
18 Alejandro Salas Vázquez, 0 0.0 0.0 0.0
Manuel Oliveira Quiñoy, 0 0.0 0.0 0.0

Resultados do Torneo Benxamin de Abril

José Miguel Guevaea do María Barbeito acadoua  primeira praza no Torneo do mes de de abril na categoría benxamín.

1. José Miguel Guevara Silve, . . . . 5.
2. Jia lin song, . . . . 5.
3. Rubén Lesta Fraga, . . . . 4.5.
4. Antia Salgado Sanclaudio, . . . . 4.
5. Nicolás Fraga, . . . . 4.
6. Oscar Nuñez Mayo, . . . . 4.
7. Alejandro Salas Vázquez, . . . . 3.5.
8. Lucas Vilas Vilas, . . . . 3.5.
9. Yare Brea Espinosa, . . . . 3.5.
10. Sofía Scaniello Corredoir, . . . . 3.
11. Mario Castro Pérez, . . . . 3.
12. Pablo Ymia, . . . . 3.
13. Eduardo Álvarez, . . . . 3.
14. Daniel Mariño Díaz, . . . . 3.
15. javier Carrión, . . . . 3.
16. Iñigo Mazaira, . . . . 3.
17. Pablo Sanz, . . . . 3.
18. Hugo Gutierrez Arias, . . . . 2.5.
19. jia hong song, . . . . 2.5.
20. Vera García Muñoz, . . . . 2.5.
21. Sara Salgado Sanclaudio, . . . . 2.5.
22. Noa García Muñoz, . . . . 2.
23. Lara Quintáns Sanmartin, . . . . 2.
24. Noa Antelo, . . . . 2.
25. José Manuel Arando Pinaya, . . . . 2.
26. María Rodríguez, . . . . 2.
27. Iván Pérez Vázquez, . . . . 1.5.
28. Rodrígo Pérez Búa, . . . . 1.5.
29. Martín Freijeiro Lema, . . . . 1.
30. Roi López, . . . . 1.
31. Kareem Barghouti, . . . . 1.
32. Samuel Domínguez Varela, . . . . 1.
33. Pablo Martínez Fernández, . . . . 0.

5 de maio de 2014

Libro de Xadrez para os Colexios

No Colexio San Francisco Javier realizouse a presentación dun pequeno libro de iniciación ao xadrez que vai ser disstribuido entre os colexios da cidade.
No acto participaron o concelleiro de deportes da Coruña, Francisco Mourelo, e o autor do libro e tesoureiro de AGAX Francisco Conde.

CORENTENA!

PASANDO ESTES DIAS CO XADREZ

Imos tentar que esta corentena sexa máis levadía para todos cunha serie de propostas que vos propomos. No voso móbil ou tableta aconsell...