29 de decembro de 2013

Case un centenar de xadrecistas no II Torneo de Nadal

O II Torneo de Nadal era celebrado este ano polo Club Deportivo Auténtico. Case un centenar de xogadores tiveron ocasión de participar nesta proba desenvolta en dúas salas do MUNCYT que acolleu a competición dando a mesma a posibilidade de disfrutar do seu salón de actos presidido polo mural de Peteiro.
Todas as clasificacións neste espazo e aqui a selección de fotos do evento.






Carlos Fuentes gañou o II Torneo de Nadal en sub14 e sub12

1 Carlos Fuentes,
2 Alberto Suárez Fernández, 1º S14
3 Violeta Chouciño Veiga, 2º S14
4 Alba Souto Parga,
5 Marcos Martínez Fernández,
6 Mario Campos,
7 Ana Vázquez Barandela,
8 Pedro Couce Lado,
9 Nacho Oural Bragaña,
10 Ana Varela Dios,
11 Miguel Veras Liste, 3º S14
12 Antón Franco Cousillas,
13 Aurio Chouciño Vega,
14 Alejandro Rodriguez Mende,
15 Pablo Rodríguez Pérez,
16 Javier Fernández Rozas,
17 Eduardo Jiménez Lemos,
18 Manuel Vázquez Castiñeira,
19 Lucas Lombardía Martínez,
20 Marcos Vázquez Suárez,
21 Martín Gómez González,
22 Elena Expósito Candal,
23 Cristina Rego Díaz,
24 Javier Varela Real,
25 Ciro Bellas Ramudo,
26 Irene Naya,

Julio Regueira gañou o II Torneo de Nadal en categoría sub10

1 Julio Regueira Prats,
2 Nicolás Sánchez Castelo,
3 Miguel Conde,
4 Diego Segret Varela,
5 Anxo Vázquez Novo,
6 Álvaro del Busto Gómez,
7 Daniel Beiro López,
8 Rubén Sabido Roca,
9 Diego Rivera Suárez,
10 Enrique Orro Maheve,
11 Laura Eslusa Rios,
12 Valentino Vázquez Yebne,
13 Sergio Pousada García,
14 Hugo Souto Parga,
15 Luis Rodríguez Rodríguez,
16 Gabriel Peláez Morales,
17 Anxo Novo Candales,
18 Diego Iglesias,
19 Jerjes Bellas Ramudo,
20 Irene Naya Loures,
21 Miguel Sánchez Montaña,
22 Daniel Coto Patiño,
23 Irene Pacheco Luzar,
24 Fernando López Sánchez,
25 Pablo Castiñeiras Armada,

Marcos Santos gañou o II Torneo de Nadal sub8

1 Marcos Santos,
2 Miguel Gómez González,
3 Alberto Paz Souto,
4 Andrés Gento Blanco,
5 Javier Carrión,
6 Guillermo Regueira Prats,
7 Roque Chouciño Veiga,
8 Lila Jiménez Bargiela,
9 Iván Veiras Iglesias,
10 Uxía López González,
11 Pablo Martínez Fernández,
12 Sofía Ameijeiras,
13 Carlos Andrés Arita,
14 David Vázquez Regueira,
15 Pedro Quiles Torres,
16 Rodrigo Montero,
17 Vera García-Muñoz,
18 Aarón Méndez Jonathan,
19 Inés Alonso,
20 Samuel Gómez Anido,
21 Samuel Méndez Jonathan,
22 Martín Alonso Pardo,
Nicolás Regueiro,
24 Héctor Soneira López,
25 Hector González Amor,
26 Hugo Méndez,
27 Iria Veiras Iglesias,
28 Eugenia Sanchez Castelo,
29 Paulo Álvarez García,
30 Paris Bellas Ramudo,
31 Sara Lombardía Martínez,
32 Noa garcía-Muñoz,
33 Carlota López Tapia,
34 Matías Nicolano Ríos,
35 Sara Mendez Amlouni,
36 Teresa Fernández Pastoriz,
37 Ramón Basanta Méndez,
38 Aleksandro Montes,
39 Alejandra López Tapia,
40 Julia Casal,

25 de decembro de 2013

II TORNEO DE NADAL

A pasada edición deste Torneo tivo lugar no Playa Club, que nesta ocasión non pode acoller o evento (ainda que agardamos facer algo nos vindeiros meses) e así decicimos ir ao MUNCYT, o Museo Nacional de Ciencia e Tecnoloxía que nos deixará as súas instalacións e permitirá que entre partida e partida os xogadores coñezan este recinto.

Como na primeira edición temos previstas catro categorías; sub8, sub10, sub12 e sub14.

A xente disputará as partidas pola mañán e pola tarde, sendo a primeira rolda ás 11,30 e a entrega de premios ás 18,30.

Temos unha cota de tres euros, e todos os participantes recibirán unha medalla e un libro pola súa participación nesta proba.

11 de novembro de 2013

Inicio dos Xogos Escolares na Coruña

Para alumnos de primaria de Colexios da Coruña.

Realizaremos varios torneos ao longo do ano (un cada mes salvo coincidencia con outros torneos de promoción). Realizarase unha combinada para os premios.

Torneo do Mes de Novembro.

Días: venres 15, 22 e 29.
Lugar: Palacio dos Deportes de Riazor.
Hora: 18,00

Habera un trofeo para o mellor.

Entre os apuntados que xoguen todas as partidas realizarase o sorteo dunha Play Station3.

Nota:

Esta Play Station3 é a mesma quse se sorteou o pasado mes de xuño sen que aparecera o gañador.
Participarán no sorteo os xogadores que participen os tres días de xogo deste torneo e tamén aqueles que aínda sen xogar o torneo de novembro participasen nos Xogos Escolares do curso pasado. 
Sortearase entre os presentes, evitando que quede sen gañador.

Xadrez Universitario - Novas do CIDU: COPA GALICIA DE XADREZ E MARATON DE TORNEOS

Xadrez Universitario - Novas do CIDU: COPA GALICIA DE XADREZ E MARATON DE TORNEOS: Quedan so tres días para apuntarse nas competicións oficiais da Copa Galicia. Este ano decidimos facer unha serie de torneos aproveitando...

20 de setembro de 2013

2 de maio de 2013

AGAX - Xadrez e Ciencia: Actividades do Día da Ciencia

AGAX - Xadrez e Ciencia: Actividades do Día da Ciencia: Actividades libres: * Partidas libres ao xadrez ou damas en taboleiros xigantes. * Partidas libres entre os visitantes en taboleiros n...

15 de febreiro de 2013

O Torneo de Nadal en TV

O programa Cancha Junior de hai unhas semanas emitía unhas cantas imaxes do Torneo de Nadal desenvolto no Playa Club.

Poucas veces temos ocasión de ver o noso deporte na TV.

http://www.canchajunior.com/programa-11.html

3 de xaneiro de 2013

Clasificacións Finais dos Torneos de Nadal






GRUPO SUB8

Puesto Nombre                     Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1   Marcos Santos Rodríguez,         6       15.5 22.0  21.0
  2   David Vázquez Regueira,          5       14.0 22.0  19.0
  3   Diego Segret Varela,                4.5     14.5 23.5  14.5
  4   Migue Gómez González,           4.5     13.5 20.0  14.5
  5   Iago Hidalgo Mera,                 4       16.0 25.0  16.0
  6   Roque Chouciño Veiga,           4       13.5 20.0  11.0
  7   Guillermo Regueira Prats,          4       10.0 16.0  10.0
  8   Anxo Vázquez Novo,               3.5     13.0 21.5  14.0
  9   Lucas Conde Franco,             3.5     12.0 19.5  12.0
  10  Pablo Allende Muñoz,               3.5     12.0 19.0  12.0
  11  Iván Veiras,                       3.5     11.0 17.5  13.0
  12  Mencía Fernández Rivera,         3       14.0 21.5  15.0
  13  Andrés Gento Blanco,               3       13.0 19.5  13.0
  14  Mario Taibo Gallego,               3       11.0 17.0  10.0
  15  Ruben Sabido Roca,                 2.5     12.5 18.5  11.0
  16  Samuel Gómez Anido,             2.5     12.0 17.5   7.0
  17  Sofía Ameijeiras Alcalde,          2.5     11.5 17.5   8.5
  18  Luis Perille Urtado,                2.5     11.5 16.5  11.5
  19  Laura Oural Bragoña,               2.5     11.0 16.5   7.5
  20  Helena Allende Muñoz,           2.5     10.5 15.5   8.5
  21  Iago lamelo de la Cierva,         2.5     10.0 16.5   8.5
  22  Aaron Méndez Jonathan,           2.5      9.0 13.5  10.0
  23  Clara Castro Rodríguez,           2       11.5 19.0   4.5
  24  María Chas Martínez,               2       10.0 16.5   7.0
  25  Celia Conde Franco,                2        9.0 14.0   5.0
  26  Lara Taibo Gallego,               2        8.5 13.0   5.0
  27  Fátima Santos Esteban,             1       10.5 15.5   5.0


GRUPO SUB10

Puesto Nombre                     Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1   Alfonso Vicente,                   5.5     16.5 23.5  20.0
  2   Brais Hidalgo Mera,                 5.5     14.0 21.5  20.0
  3   Martín Gómez González,           5       13.0 21.5  17.0
  4   Sergio Pousada,                     4       16.0 24.5  16.0
  5   Jesús Santos Esteban,               4       14.5 20.5  14.0
  6   Alvaro Pastor,                      4       13.0 21.5  16.0
  7   Ana Vázquez Barandela,           4       10.5 17.0  14.0
  8   Nacho Oural Bragoña,             3.5     13.5 18.5  13.5
  9   Luis Santos Esteban,               3.5     13.0 20.0  11.5
  10  Carlos Fuentes Varela,                    3       12.5 19.5  11.0
  11  Julio Regueira Prats,                      3       12.0 18.0  10.0
  12   Diego Rivera Suárez,             3       11.5 18.0  11.0
  13   Carlos Sánchez Alacala-Za,       3       11.0 17.5  10.0
  14   Mario Castro Rodríguez,           3       10.5 14.0   8.0
  15  Elena Pastor,                       3       10.0 15.5   8.0
  16  Mercedes Rey Lara,               3        9.5 14.0  11.0
  17 Pedro Couce,                       2       13.0 20.0  10.0
  18  Morgan Rojas Fernández,           2       12.0 17.5   7.0
  19  Luis Rodríguez Rodríguez,         2       11.5 17.5   7.0
  20 Laura Esclusa Ríos,                 2       10.5 15.5   5.0
  21  Enrique Orro Mahave,             2        9.5 14.0   7.0
  22  Antonio de la Iglesia Art,         1       12.0 17.5   2.0
  23 Carlota Perille Urtado,             1       10.5 15.5   3.0


GRUPO SUB 14

Puesto Nombre                                Puntos Buch.-M Buch. Progr.

  1   Javier Llaneza,                     6       13.0 20.0  21.0
  2   Miguel Veras Lista,                 4.5     13.0 20.0  16.5
  3   Marta Díaz,                          4       12.0 20.5  12.0
  4   Natalia Rodríguez,                 4       12.0 17.5  14.0
  5   Auria Chouciño Veiga,             3.5     14.0 22.5  15.5
  6   Antón Franco Cousillas,           3       14.0 21.0   9.0
  7   Lucia Marras Posse,                 3       13.0 18.5  12.0
  8   Violeta Chouciño,                   3       12.0 20.5  13.0
  9   Roque Couceiro Salido,           3       11.5 18.5  11.0
  10  Miguel Lamelo de la Cierv,       3       11.0 16.0   8.0
  11  Cristina Rego Díaz,                 2        9.0 14.0   7.0
  12  Blas Lafuente Gómez,             1.5     11.5 17.0   4.5
  13  Andrés Rey Lara,                   1.5     10.0 14.0   3.5



CORENTENA!

PASANDO ESTES DIAS CO XADREZ

Imos tentar que esta corentena sexa máis levadía para todos cunha serie de propostas que vos propomos. No voso móbil ou tableta aconsell...